Ceny biletów
Bilet normalny: 85 zł |
Bilet ulgowy: 75 zł |
* cena ulgowa dla dzieci, młodzieży do lat 18 * dzieci do lat 3 bezpłatnie |
Cena obejmuje: przejazd, opiekę pilota - przewodnika |
Cena nie obejmuje: biletów wstępów: dorośli - 71 PLN, studenci, emeryci - 56 PLN, dzieci i młodzież - 52 PLN, dzieci do lat 4 - gratis |
Opis wycieczki
Wycieczka do zamku Książ i do barokowego zespołu klasztornego w Krzeszowie jest w naszej ofercie od początku istnienia biura. W tym roku wzbogacamy ją o legendarne, niedawno udostępnione do zwiedzania podziemia Książa. Trasa „Od Piastów do tajemnic II Wojny Światowej” poprowadzi Was przez barokowe wnętrza z Salą Maksymiliana na czele, przez tarasy zamkowe i ogrody aż do podziemi. Czy odnajdziecie w nich Złoty Pociąg?
Architektura i sztuka zachwyci Was również w Krzeszowie, gdzie z pomocą naszego przewodnika odkryjecie m. in. sudeckie krajobrazy na ściennych malowidłach.
Bogaty program, spokojne tempo zwiedzania i przewodnik z pasją gwarantują dobrze spędzony dzień.
Program zwiedzania
09:00 | wyjazd z Karpacza i przejazd do zamku Książ | |
11:30 | zwiedzanie zamku na trasie „Od Piastów do tajemnic II Wojny Światowej”, czas wolny | |
14:15 | przejazd do Krzeszowa | |
15:00 | zwiedzanie zespołu klasztornego, barokowego zabytku klasy zerowej: Kościół Klasztorny, Kościół Św. Józefa, Mauzoleum Piastów Śląskich | |
17:00 | wyjazd | |
18:00 | powrót do Karpacza | |
* podane godziny są orientacyjne i z przyczyn niezależnych od Biura mogą ulec niewielkiej zmianie * możliwość wyjazdu z Jeleniej Góry i innych (patrz lista przystanków) |
Informacje dodatkowe:
Wycieczki odbywają się wyłącznie na zamówienie. Minimalna wielkość grupy 8 osób, maksymalna 54 osoby. Cena zależna od ilości osób. Termin dowolny. Dodatkowe informacje tel. 75 7619 854.
Lista przystanków
08:25 Jelenia Góra, Bankowa | 08:25 Jelenia Góra, MZK Teatr | 08:30 Jelenia Góra, Mercure | 08:35 Łomnica, Stacja BP |
08:35 Mysłakowice, Dom Tyrolski | 08:35 Mysłakowice, Orlen | 08:40 Miłków, Rondo | 08:40 Karpacz, PKS Brzezie Karkonoskie |
08:45 Karpacz, PKS Dworzec Kolejowy | 08:50 Karpacz, Skalna/Granitowa | 08:50 Karpacz, Skalna/Orlik | 08:55 Karpacz, Krucze Skały |
08:55 Karpacz, Mercure | 09:00 Karpacz, PKS Bachus | 09:00 Karpacz, PKS Ośrodek Zdrowia | 09:00 Karpacz, PKS Biały Jar |
09:05 Karpacz, PKS Morskie Oko | 09:10 Karpacz, PKS Pegaz | 09:10 Karpacz, PKS Wang | 09:10 Karpacz, Parking Wang |
09:10 Karpacz, PKS Stokrotka | 09:15 Ściegny, PKS | 09:15 Kowary, PKS Krzaczyna | 09:20 Kowary, Tory |
09:20 Kowary, Stacja Muller |